• Punkt przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Skotnikach

• Od września 2014 roku przy Szkole Podstawowej w Skotnikach rozpoczął swoją działalność punkt przedszkolny. Organem prowadzącym punkt przedszkolny jest Gmina Aleksandrów, a kieruje nim Pan Andrzej Wołoszyn - dyrektor Szkoły. Zajęcia w punkcie prowadzone są w dni pracy szkoły, od poniedziałku do piątku. Do punktu przedszkolnego przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 4 lat. Podczas zajęć realizowane są treści edukacyjne nakierowane na wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka, a przede wszystkim przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole, poprzez stwarzanie warunków umożliwiających dziecku osiągnięcia „gotowości szkolnej”. Punkt przedszkolny w sposób efektywny zapewnia pomoc i wspieranie rodziców w wychowaniu i opiece nad dziećmi, a także stara się zapewnić optymalne warunki dla jego rozwoju. Zajęcia w punkcie przedszkolnym prowadzi Pani Eliza Borysiewicz. Dzieci uczęszczające do punktu przedszkolnego mogą korzystać z nowych pomocy dydaktycznych oraz placu zabaw wybudowanego w oparciu o środki pozyskane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.