Dzień 31 października 2022r. jest dniem wolnym
od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Dzień 31 października 2022r. jest dniem wolnym
od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Dzień Edukacji Narodowej wiele osób nadal nazywa Dniem Nauczyciela - tak właśnie nazywało się święto obchodzone 14 października jeszcze do 1982 roku. W 1972 roku ustalono, że święto nauczycieli będzie odbywało się w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, a więc właśnie 14 października (dokładnie 14 października 1773 r.). Wcześniej - od 1952 roku - nauczyciele świętowali 20 listopada. Wraz z pojawieniem się Karty Nauczyciela wszystko zostało uporządkowane. Od 1982 roku święto zwane dotąd Dniem Nauczyciela zmieniło nazwę - 14 października to Dzień Edukacji Narodowej, a tego dnia świętują nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy oświaty.
„Nauczyciel” to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.”
”Dziękuję Wam za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. To między innymi Wam zawdzięczamy, że w naszej placówce panuje ta niepowtarzalna atmosfera, dzięki której zarówno uczniowie, jak i my – pracownicy szkoły – lubimy ją, przychodzimy do niej z chęcią i przyjemnością. Dziękuję Wam osobiście także za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili mogę liczyć na Waszą pomoc i wsparcie.
W tym miejscu pragnę przypomnieć o sukcesie, jaki uczniowie naszej szkoły odnieśli uzyskując znakomite wyniki egzaminu ósmoklasisty. Zarówno od uczniów, jak i nauczycieli wymagało to ogromu pracy, trudu i zaangażowania obu stron. Pomimo przerwy w nauczaniu stacjonarnym spowodowanej pandemią wszyscy podołali przeciwnościom tego stanu.
Szczególne wyróżnienie - nagrodę Wójta Gminy Aleksandrów otrzymała pani Beata Żurawska. Wysokie wyniki egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego ze średnią 80% uplasowały naszą szkołę na jednym z czołowych miejsc w województwie łódzkim, a także na szczeblu krajowym. Tak znakomity wynik zawdzięczamy szczególnemu zaangażowaniu pani Beaty Żurawskiej.
Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nauczycielom nagrody dyrektora.
Nauczyciele wyróżnieni to:
Pani Małgorzata Komor
Pani Anna Jaruga
Pani Danuta Ogrodnik
Jeszcze raz wszystkim gratuluję!!!
Aneta Gwarda
W celu odliczenia zwrotu za obiad informację o przewidywanej nieobecności ucznia w szkole należy podawać na nr tel 503 944 171 - tylko SMS, prosimy nie telefonować.
Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany
PŁATNOŚCI ZA PAŹDZIERNIK 114 ZŁ - OBIADY
W dniu 30 września 2022r w naszej szkole Samorząd Uczniowski przygotował turniej na "Odlotowego Chłopaka". Chłopcy, w kategoriach klas I-III oraz IV-VIII zaprezentowali się w konkurencjach przygotowanych przez dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiciele męskiej części klas musieli wykazać się umiejętnościami plastycznymi, wiedzą na różne tematy oraz wytrzymałością fizyczną. Walkę o punkty chłopców z klas I-III rozpoczął konkurs na rozpoznanie i nazywanie garderoby damskiej. Następnie uczniowie klas młodszych musieli wykazać się znajomością bajek. Zadaniem chłopców było poprawienie błędnie podanego tytułu bajki. Sprawność fizyczną uczniowie zaprezentowali wykonując przysiady z książką na głowie. Ostatnia konkurencja- zjedzenie plasterka cytryny udowodniła, że uśmiech na twarzy chłopców pojawia się nawet w gorzkich chwilach.
Chłopcy z klas IV - VIII konkurowali w umiejętności zaplatania warkocza ze wstążek, następnie rozpoznawania marek aut na podstawie emblematu, narysowania dziewczyny według podawanych wskazówek, poprawnego nakrycia do stołu, malowanie paznokci koleżankom z klasy. Wszystkie sprawności oceniała komisja złożona z Pań - nauczycielek naszej szkoły.
Po podsumowaniu wyników miano "Odlotowego chłopaka" w klasach I- III zdobył Wiktor Małecki z klasy II, natomiast w kategorii klas IV - VIII, Mateusz Zawadzki z klasy VIII. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za odwagę pokazania swoich umiejętności.
Chłopcy z klas I -III
Przedstawiciele klas IV-VIII oraz efekty ich zmagań.
14 września w naszej szkole gościła Grupa Rekonstrukcyjna z Lublina, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła naszym uczniom historię rycerstwa na ziemiach polskich. Fotorelacja w galerii.
Powered by aSc EduPage