• "Dzień Edukacji Narodowej"

• Dzień Edukacji Narodowej wiele osób nadal nazywa Dniem Nauczyciela - tak właśnie nazywało się święto obchodzone 14 października jeszcze do 1982 roku. W 1972 roku ustalono, że święto nauczycieli będzie odbywało się w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, a więc właśnie 14 października (dokładnie 14 października 1773 r.). Wcześniej - od 1952 roku - nauczyciele świętowali 20 listopada. Wraz z pojawieniem się Karty Nauczyciela wszystko zostało uporządkowane. Od 1982 roku święto zwane dotąd Dniem Nauczyciela zmieniło nazwę - 14 października to Dzień Edukacji Narodowej, a tego dnia świętują nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy oświaty.

„Nauczyciel” to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.”

”Dziękuję Wam za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. To między innymi Wam zawdzięczamy, że w naszej placówce panuje ta niepowtarzalna atmosfera, dzięki której zarówno uczniowie, jak i my – pracownicy szkoły – lubimy ją, przychodzimy do niej z chęcią i przyjemnością. Dziękuję Wam osobiście także za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili mogę liczyć na Waszą pomoc i wsparcie.

W tym miejscu pragnę przypomnieć o  sukcesie, jaki uczniowie naszej szkoły odnieśli uzyskując znakomite wyniki egzaminu ósmoklasisty. Zarówno od uczniów, jak i nauczycieli wymagało to ogromu pracy, trudu i zaangażowania obu stron. Pomimo przerwy w nauczaniu stacjonarnym spowodowanej pandemią wszyscy podołali przeciwnościom tego stanu.

Szczególne wyróżnienie - nagrodę Wójta Gminy Aleksandrów otrzymała pani Beata Żurawska. Wysokie wyniki egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego ze średnią 80% uplasowały naszą szkołę na jednym z czołowych miejsc w województwie łódzkim, a także na szczeblu krajowym. Tak znakomity wynik zawdzięczamy szczególnemu zaangażowaniu pani Beaty Żurawskiej.

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nauczycielom nagrody dyrektora.

Nauczyciele wyróżnieni to:

Pani Małgorzata Komor

Pani Anna Jaruga

Pani Danuta Ogrodnik

Jeszcze raz wszystkim gratuluję!!!

Aneta Gwarda

• Dzień Chłopaka

• W dniu 30 września 2022r w naszej szkole Samorząd Uczniowski przygotował turniej na "Odlotowego Chłopaka". Chłopcy, w kategoriach klas  I-III oraz IV-VIII zaprezentowali się w konkurencjach przygotowanych przez dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiciele męskiej części klas musieli wykazać się umiejętnościami plastycznymi, wiedzą na różne tematy oraz wytrzymałością fizyczną. Walkę o punkty chłopców z klas I-III rozpoczął  konkurs na rozpoznanie i nazywanie garderoby damskiej. Następnie uczniowie klas młodszych musieli wykazać się znajomością bajek. Zadaniem chłopców było poprawienie błędnie podanego tytułu bajki. Sprawność fizyczną uczniowie zaprezentowali wykonując przysiady z książką na głowie. Ostatnia konkurencja- zjedzenie plasterka cytryny udowodniła, że uśmiech na twarzy chłopców pojawia się nawet w gorzkich chwilach.

Chłopcy z klas IV - VIII konkurowali w umiejętności zaplatania warkocza ze wstążek,  następnie rozpoznawania marek aut na podstawie emblematu, narysowania dziewczyny według podawanych wskazówek, poprawnego nakrycia do stołu,  malowanie paznokci koleżankom z klasy. Wszystkie sprawności oceniała komisja złożona z Pań - nauczycielek naszej szkoły.

Po podsumowaniu wyników miano "Odlotowego chłopaka" w klasach I- III zdobył Wiktor Małecki z klasy II, natomiast w kategorii klas IV - VIII,  Mateusz Zawadzki z klasy VIII.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu  za odwagę pokazania swoich umiejętności.

Chłopcy z  klas I -III

Przedstawiciele klas IV-VIII oraz efekty ich zmagań.