• Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

          • Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

            dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

            w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

             

            Warszawa, 27.02.2020 r.

             

             

            Aktualnie nie ma wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiego Centrum
            ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), które nakazywałyby objęcie nadzorem osób powracających z krajów stwierdzono występowanie koronawirusa, jeżeli nie spełniają one kryteriów dla przypadku podejrzanego o zakażenie lub zachorowanie.

             

            KRYTERIA KWALIFIKACJI do dalszego postępowania: (1) osób potencjalnie narażonych w związku z powrotem z obszarów utrzymującej się transmisji wirusa lub (2) osób, które miały bliski kontakt z osobą zakażoną.

             

            Postępowaniu podlega osoba, która spełnia kryteria kliniczne oraz kryteria epidemiologiczne:

            1. kryteria kliniczne

            Każda osoba u której wystąpił co najmniej jeden z wymienionych objawów ostrej infekcji układu oddechowego:

            - gorączka

            - kaszel

            - duszność

            1. kryteria epidemiologiczne

            Każda osoba, która w okresie 14 dni przed wystąpieniem objawów spełniała co najmniej jedno z następujących kryteriów:

            - podróżowała lub przebywała w regionie, w którym stwierdzono przypadki koronawirusa[1];

            - miała bliski kontakt[2] z osobą, u której stwierdzono zakażenie (kontakt z przypadkiem potwierdzonym[3] lub przypadkiem prawdopodobnym[4]);

            - pracowała lub przebywała jako odwiedzający[5] w jednostce opieki zdrowotnej,
            w której leczono pacjentów zakażonych nowym koronawirusem.

             

            ZALECENIA

            Jeśli u ucznia lub pracownika szkoły, który przebywał w rejonie zagrożenia epidemiologicznego
            w ciągu ostatnich 14 dni:

            1) zaobserwowano objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

            2) nie zaobserwowano wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni należy kontrolować stan zdrowia, czyli codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

            Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpią wyżej wymienione objawy, można zakończyć kontrolę.

            Jeżeli w ciągu 14 dni zaobserwowane zostaną wyżej wymienione objawy to:

            • należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną,
            • lub chory powinien zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

            3) miał kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem to:

            • należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną.

            W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z najbliższą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, przekazując wszystkie niezbędne dane (kiedy i z jakiego rejonu osoba powróciła, jakie występują u niej objawy i od kiedy).

            W przypadku, gdy osoba podejrzana o zakażenie wirusem zostaje skierowana do szpitala celem dalszej diagnostyki i wykonania testów na obecność wirusa państwowy powiatowy inspektor sanitarny zawiadamia o tym dyrektora placówki, a następnie w porozumieniu podejmują dalsze kroki profilaktyczne. Jednocześnie dyrektor placówki mając wiedzę o podejrzeniu przypadku zakażenia
            u ucznia lub pracownika powinien jak najszybciej zgłosić ten fakt do powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

            Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
            (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239, ze zm.) w przypadku podejrzenia lub rozpoznania zachorowania na chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną lekarz przyjmujący do szpitala, miejsca izolacji lub odbywania kwarantanny, kierując się własną oceną stopnia zagrożenia dla zdrowia publicznego, poddaje osobę podejrzaną o zachorowanie, chorą na chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną lub osobę narażoną na zakażenie hospitalizacji, izolacji lub kwarantannie oraz badaniom.

            Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i  Krajowego Konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (dostępne na stronach: mz.gov.pl, gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus) każda osoba, która została zakwalifikowana do dalszego postępowania medycznego, powinna być hospitalizowana w oddziale zakaźnym (obserwacyjno-zakaźnym) z zapewnieniem warunków izolacji oddechowej i ścisłego reżimu sanitarnego.

            Osoby nie spełniające kryteriów przypadku podejrzanego o zachorowanie  na koronawirusa powinny być leczone w warunkach ambulatoryjnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

            Pole tekstowe: WAŻNE!
Działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590, gdzie można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem


Postępowanie rozstrzygające podejmują pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

             

            Co to znaczy, że ktoś miał kontakt z osobą zakażoną nowym koronawirusem?

            • pozostawał w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą lub w kontakcie w odległości mniej niż 2 metrów przez ponad 15 minut,
            • prowadził rozmowę z osobą z objawami choroby twarzą w twarz przez dłuższy czas,
            • osoba zakażona należy do grupy najbliższych przyjaciół lub kolegów,
            • ktoś mieszkał w tym samym gospodarstwie domowym, co osoba chora, w tym samym pokoju internatu szkolnego.

            Osoby z kontaktu NIE są uważane za zakażone i jeżeli czują się dobrze i nie mają objawów choroby, jest mało prawdopodobne, aby rozprzestrzeniły infekcję na inne osoby, jednak zaleca im się:

            • pozostanie w domu lub w pokoju wieloosobowym w szkole z internatem przez 14 dni od ostatniego kontaktu z osobą chorą i prowadzenie samoobserwacji - codzienny pomiar temperatury i świadome zwracanie uwagi na swój stan zdrowia,
            • poddanie się monitoringowi pracownika stacji sanitarno-epidemiologicznej w szczególności udostępnienie numeru telefonu w celu umożliwienia codziennego kontaktu i przeprowadzenia wywiadu odnośnie stanu zdrowia,
            • jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji wystąpią następujące objawy (gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem), należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

            Jeśli wyniki testów na obecność koronawirusa są ujemne u osoby zakażonej, z którą osoba poddana kwarantannie domowej miała kontakt – państwowy inspektor sanitarny podejmuje decyzje o wcześniejszym zdjęciu kwarantanny.

            Osoby, które nie miały bliskiego kontaktu:

            • Rodzina i przyjaciele, którzy nie mieli bliskiego kontaktu z osobą chorą, nie muszą podejmować żadnych środków ostrożności ani wprowadzać żadnych zmian we własnych aktywnościach, takich jak uczęszczanie do szkoły czy pracy, chyba, że źle się poczują.
            • W przypadku złego samopoczucia powinni telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną, aby rozważyć, czy potrzebują dalszej oceny.
            • Poza osobami, które są zdefiniowane jako te, które miały bliski kontakt, reszta szkoły nie musi podejmować żadnych środków ostrożności, ani wprowadzać żadnych zmian we własnych zajęciach w placówkach edukacyjnych. Jeśli źle się poczują, poddane zostaną kwalifikacji, w zależności od objawów. To zalecenie dotyczy personelu dydaktycznego i dzieci z klasy i placówki, które nie przebywali w bliskim otoczeniu z osobą chorą.
            • Decyzja, do jakiej grupy kontaktu należą uczniowie i pracownicy powinna zostać podjęta w kontakcie ze służbami sanitarnymi, personelem szkoły, uczniem i jego opiekunami prawnymi.

             

            Obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań takich jak kwarantanna dla wszystkich osób powracających z regionów, w których stwierdzono z utrzymującą się transmisją koronawirusa np. Włoch, czy  odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

             

            POSTĘPOWANIE Z POMIESZCZENIAMI JEŚLI wystąpił przypadek osoby z podejrzeniem koronawirusa

             

            W przypadku, gdy uczeń lub pracownik placówki został skierowany do szpitala z podejrzeniem
            koronawirusa, dyrektor tej placówki w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na jeden dzień w celu przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń i przedmiotów.

             

            PODSTAWOWE ŚRODKI OCHRONNE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

            Pole tekstowe: Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową dlatego jest wrażliwy na wszystkie detergenty, w tym mydło, preparaty do dezynfekcji oraz promienie UV. Oznacza to, że łatwo go inaktywować prostymi środkami czystości. 
Wirus przenosi się:
a)	bezpośrednio, drogą kropelkową – zawierające wirusa drobne kropelki powstające  
w trakcie kaszlu, kichania, mówienia mogą być bezpośrednią przyczyna zakażenia. Odległość 1-1,5 m od osoby, z którą prowadzimy rozmowę, traktowana jest jako bezpieczna pod warunkiem, że osoba ta nie kaszle i nie kicha w naszym kierunku (strumień wydzieliny oddechowej pod ciśnieniem),
b)	pośrednio, poprzez skażone wydzieliną oddechową (podczas kichania czy kaszlu) przedmioty i powierzchnie. Wirus nie ma zdolności przetrwania poza organizmem człowieka, ulega dezaktywacji po kilku- kilkunastu godzinach.

             

            Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętać
            o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

             

            1. Często myć ręce – instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej

            Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).

            Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

            Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

             

            1. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu

            Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu
            i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.

             

            1. Zachować bezpieczną odległość  

            Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę.
            Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.

             

            1. Unikać dotykania oczu, nosa i ust

            Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa
            z powierzchni na siebie.

             

            1. Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu po powrocie z krajów gdzie szerzy się koronawirus, jeśli nie upłynęło 14 dni od powrotu  – NIE należy przychodzić do szkoły

            Należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej – udać się na oddział zakaźny albo obserwacyjno-zakaźny, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w  Komunikacie krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-krajowego-konsultanta-w-dziedzinie-chorych-zakaznych/).

            Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą  barierę ochronną dla otoczenia.

             

            1. Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie, ale gdy nie podróżowało się do krajów,
              w których szerzy się koronawirus – NIE należy od razu podejrzewać u siebie zakażenia koronawirusem. Jednak w dbałości o własne zdrowie NIE należy przychodzić do szkoły, należy pozostać w domu i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.

            Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

             

            1. Mając łagodne objawy ze strony układu oddechowego, gdy nie podróżowało się do krajów,
              w których szerzy się koronawirus należy
              starannie stosować podstawowe zasady higieny oddychania oraz higieny rąk i pozostać w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

             

            1. Unikać spożywania surowych lub niedogotowanych produktów pochodzenia zwierzęcego
              Ostrożnie obchodź się z surowym mięsem, mlekiem lub narządami zwierzęcymi, aby uniknąć krzyżowego zanieczyszczenia poprzez niegotowaną żywność, zgodnie z dobrymi zasadami bezpieczeństwa żywności.

             

            1. Zapobiegać innym chorobom zakaźnym poprzez szczepienia, np. przeciwko grypie.
              W zależności od sezonu epidemicznego, w Polsce rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne rocznie. Szczyt zachorowań ma miejsce zwykle między styczniem a marcem. Ostre infekcje wirusowe mogą sprzyjać zakażeniom innymi czynnikami infekcyjnymi, w tym wirusami. Nie należy jednak traktować szczepień ochronnych przeciwko grypie jako sposobu zapobiegania zakażeniom koronawirusem.

             

            1. Dbać o odporność, wysypiać się, dbać o kondycję fizyczną, racjonalne odżywianie.

             

             

             

            [1] Informacje o krajach/regionach z utrzymującą się transmisją SARS-CoV-2 są dostępne pod linkiem: https://www.ecdc.europa.eu/en/areas-presumed-ongoing-community-transmission-2019-ncov

            [2] Bliski kontakt jest definiowany jako narażenie personelu w placówkach opieki zdrowotnej w związku z opieką nad chorymi  z SARS-CoV-2, zamieszkiwanie z pacjentem, który ma zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem zw. COVID19), praca w bliskiej odległości, przebywanie w tej samej klasie szkolnej z pacjentem z COVID19, podróżowanie wspólnie z pacjentem COVID19 dowolnym środkiem transportu)

            [3] Przypadek potwierdzony (kryteria laboratoryjne):

            wykrycie kwasu nukleinowego SARS-CoV-2 z materiału klinicznego  potwierdzone badaniem molekularnym ukierunkowanym na inny obszar genomu wirusa.

            [4] Przypadek prawdopodobny (kryteria laboratoryjne) co najmniej jedno z następujących kryteriów:

            - dodatni wynik testu w kierunku obecności koronawirusów (pan-coronavirus test),

            - niejednoznaczny wynik badania wykrywającego kwas nukleinowy SARS-CoV-2.

            [5] na obecnym etapie dotyczy to przede wszystkim zagranicznych jednostek opieki zdrowotnej, w których hospitalizowano osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

             

             

          • mLegitymacje dla uczniów naszej szkoły.

          • Rozpoczynamy wydawanie mLegitymacji

            Rodziców zainteresowanych wydaniem mLegitymacji dla swoich dzieci - uczniów Szkoły Podstawowej w Skotnikach, dyrektor szkoły prosi o zapoznanie się z instrukcją aplikacji.

            Poniższy link prowadzi do portalu BIP, mc.bip.gov.pl – PDF do pobrania „Informacje o publicznej aplikacji mobilnej” gdzie znajdują się wszystkie informacje w ramach usługi mLegitymacja.

            https://mc.bip.gov.pl/publiczna-aplikacja-mobilna/informacje-o-publicznej-aplikacji-mobilnej.html

            Sukcesywnie zaczynając od najstarszej klasy 8, uczniowie, których rodzice wyrażą zgodę na wyrobienie mLegitymacji będą proszeni o przyniesienie zdjęcia do legitymacji. Po zeskanowaniu zdjęcia będą oddane uczniom wraz z wygenerowanymi danymi potrzebnymi do skonfigurowania aplikacji do wyświetlenia legitymacji elektronicznej na telefonie.

        • WYWIADÓWKA  SZKOLNA
          • WYWIADÓWKA SZKOLNA

          • OGŁOSZENIE

             

            W dniu 29 stycznia 2020 r. (środa) o godz. 14.00 odbędzie się wywiadówka – spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Skotnikach.
            Porządek spotkania:
            - spotkanie ogólne,

            - spotkanie z wychowawcami klas

            Proszę o niezawodne przybycie
            Dyrektor szkoły

            Andrzej Wołoszyn

             

             

             

             

          • OGŁOSZENIE INFORMUJĄCE O ZEBRANIU RADY PEDAGOGICZNEJ

          • OGŁOSZENIE INFORMUJĄCE

            O ZEBRANIU RADY PEDAGOGICZNEJ

             

             

            Szanowni Nauczyciele,

             

            Informuję, że zgodnie z harmonogramem posiedzeń zwołuję w dniu 28.01.2020 r. zebranie Rady pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Skotnikach.

             

            Obrady rozpoczną się o godzinie 14.00 w lokalu Szkoły Podstawowej w Skotnikach.

             

             

             

             

            Andrzej Wołoszyn

          • II TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA RODZICÓW.

          • W dniu 15 lstycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Skotnikach odbędzie  się II Turniej Tenisa Stołowego dla rodziców uczniów naszej szkoły obecnych i byłych.

            Turniej rozpocznie się o godzinie 9.00.

            Zwycięzcy otrzymają nagrody, a wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia.

            Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły obecnych i byłych.

            Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły:

            od środy do piątku w godz 8.00 - 15.00.

            Zapisy przyjmujemy do 10 stycznia 2020 roku.

            Uczestnikami turnieju będą specjalnie zaproszeni goście.

            Organizatorem turnieju jest dyrektor SP Skotniki

             

          • ORGANIZACJA ZAJĘĆ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwanie NMPNP w Skotnikach o godz. 9.00.

            Uroczyste inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Skotnikach odbędzie się o godzinie 10.00.

            W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 zajęcia będą się rozpoczynać o godzinie 8.00.

            Rozkład jazdy autobusów zostanie podany uczniom 2 września na pierwszym spotkaniu z wychowawcami klas.

            Godziny zajęć w roku szkolnym 2019/2020

             

             Lekcja                               Czas trwania lekcji                     Czas trwania przerwy

            1.                                              8.00 – 8.45                                       10minut

            2.                                              8.55 – 9.40                                       10minut

            3.                                              9.50–10.35                                       15minut

            4.                                            10.50–11.35                                       10minut

            5.                                            11.45–12.30                                       10 minut

            6.                                            12.40–13.25                                       10 minut

            7.                                            13.35–14.20

             

            Rozkład  jazdy autobusu.

            Rano:

            Szarbsko- Dąbrówka: 7.00

            Stara Kępina: 7.05

            Stara Kolonia- Stara: 7.15(BUS)

            Wólka- Reczków: 7.10

            Wacławów: 7.20(BUS)

            Faliszew: 7.20

            Reczków Stary: 7.30

            Józefów Stary: 7.35

            Po południu:

            Szarbsko- Dąbrówka, Stara, Stara Kolonia, Wólka Reczków, Wacławów: 12.30

            Faliszew,  Reczków Stary, Józefów Stary: 13.25

            Faliszew,  Reczków Stary, Józefów Stary: 14.20

            Szarbsko- Dąbrówka, Stara, Stara Kolonia, Wólka Reczków: 14.55

          • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA RODZICÓW

          • W dniu 12 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej w Skotnikach odbył się I Turniej Tenisa Stołowego dla rodziców uczniów naszej szkoły.

            Cele turnieju:

            a) popularyzacja tenisa stołowego

            b) aktywne spędzanie czasu wolnego

            c) integracja rodziców

            Po zaciętej rywalizacji mistrzem Szkoły Podstawowej w Skotnikach został: Marcin Banaszczyk,

             Wicemistrzem został Mariusz Jadczyk, a trzecie miejsce zajął Witold Jędryka.

            Laureaci otrzymali drobne upominki, zaś wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy i słodycze.

            Organizatorem Turnieju był Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skotnikach – Andrzej Wołoszyn wraz z nauczycielem wychowania fizycznego – Anną Jarugą.

            Mamy nadzieję, że to wydarzenie już na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

          • Święty Mikołaj w Szkole Podstawowej w Skotnikach

          • Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w Szkole Podstawowej w Skotnikach gości już od pierwszych dni grudnia.

            Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

          • Zaproszenie na Kiermasz Bożonarodzeniowy

          • ZAPROSZENIE.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Kiermasz Świąteczny organizowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Skotnikach dnia 8 grudnia (sobota) w godz. 8.00 – 12.00 przed Kościołem Parafialnym pod wezwaniem NPNMP w Skotnikach

            Na kiermaszu będzie możliwość kupienia przepysznych ciast upieczonych przez rodziców naszej szkoły.

            Serdecznie zapraszamy!

             


             

          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

          • HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

             3 września 2018 roku

             

            godz. 900

             

            Msza św. dla uczniów wszystkich klas, rodziców i nauczycieli w Kościele

            Parafialnym Niepokalanego Poczęcia NMP w Skotnikach

            godz. 1000

            Po Mszy św. spotkanie uczniów,rodziców i nauczycieli na holu(parter).

             

            Dyrektor szkoły

            Andrzej Wołoszyn

          • OGŁOSZENIE RADY RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W SKOTNIKACH

          • KIERMASZ WIELKANOCNY

            Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Skotnikach serdecznie zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się dnia 25.03.2018 r. (niedziela) w godzinach 8.30 – 14.00     na parkingu przy kościele w Skotnikach i w Dąbrówce.

            Na kiermaszu będą sprzedawane ciasta własnego wypieku.

            Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na szkołę.

            Zapraszamy!

          • Przedstawienie edukacyjne "Król lasu"

          • 21 listopada uczniowie klas 0-3 oraz najmłodsze przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się autobusem szkolnym do Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu na przedstawienie edukacyjne pt. "Król lasu". Przedstawienie przygotował Warszawski Teatr Edukacyjny. Była to bardzo interesująca i pouczająca opowieść. Oto w skrócie jego  treść W lesie pojawił się wyjątkowo paskudny osobnik o imieniu Brud i razem ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Szczurem i Karaluchem, niszczy zieleń, rozrzuca śmieci, zatruwa wodę i powietrze - chce stworzyć imperium Brudu. Przed tak zmasowaną inwazją las nie jest w stanie się obronić. Król Dąb i marszałek dworu Sowa sprowadzają na pomoc doktora Bąbla. Ten ratuje las przed zagładą, ale nie może pomóc Królowi, który ze zmartwienia, że nikt nie kocha lasu pomału umiera. Nie pomoże też Jędrek, wnuk Doktora, bo zajęty jest słuchaniem głośnej muzyki ani skonstruowany przez doktora robot, który może zrobić wszystko, czego się wcześniej nauczy… Spektakl bardzo podobał się młodym widzom. Aktorzy angażowali ich do wspólnego śpiewania, klaskania oraz rymowania. Jednym słowem było to bardzo ciekawe i pouczające widowisko, które na pewno na długo zapadnie w ich pamięci. Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem oglądały spektakl, w którym zawarte były tak ważne dla wszystkich treści wychowawcze związane z troską o lasy i przyrodę. Panowała świetna atmosfera, o której świadczyły śmiechy i głośne okrzyki radości małych widzów.

            Słowa podziękowania kierujemy do władz gminy i kierownika GZO
            w Aleksandrowie za użyczenie nam autobusu szkolnego  dzięki którym  koszt naszego wyjazdu ograniczył się do ceny biletu wstępu .

             

            Click to enlarge image IMG_3888.JPG

                                                                                            Opracowała

                                                                                    Anna  Brzozowska

          • ŚLUBOWANIE 2017

          • 16 listopada w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy pierwszych.

            W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Skotnikach.

             To pierwszoklasiści zaprosili na nią Pana Dionizego Głowackiego Wójta Gminy Aleksandrów, Pana Dyrektora, przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców i szkolnych kolegów, aby stali się świadkami ważnego w ich życiu wydarzenia.
                 Uroczystość poprowadzili starsi uczniowie z klasy siódmej. Dzieci zaprezentowały swój program artystyczny od tanecznego kroku „Poloneza”. Wspierani przez wychowawczynię recytowali wiersze, śpiewali piosenki. W odświętnych strojach z kokardami przypiętymi do białych bluzek w granatowych biretach na głowach pierwszacy odważnie i radośnie brali udział w uroczystości. Swoją postawą i talentem udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Następnie Dyrektor Szkoły dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając  słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Pana Dyrektora, a kuferków ze słodkościami przez wychowawczynię tej klasy.
                  Ponadto pierwszaki zostały obdarowane drobnymi prezentami przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.
                  Na zakończenie tej uroczystości uczniowie klasy pierwszej wręczyli kwiaty zaproszonym gościom, dyrektorowi i nauczycielom. Szczególne podziękowania dzieci skierowały do swoich rodziców przekazując na ich ręce symboliczny kwiatek.
                  Również rodzice pamiętali o święcie swoich pociech. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali słodkie przyjęcie, ze wzruszeniem i łezką w oku oglądali występ swoich dzieci.

            Wychowawca klasy I

            Małgorzata Komor

          • KONKURS PLASTYCZNY DN. 30.10.2017R

          • KONKURS PLASTYCZNY DN. 30.10.2017R

            W dniu 30 pażdziernika w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświecony  konkursowi plastycznemu zorganizowanemu dla kl. I - IV, przez Komendę Miejską Policji  w Piotrkowie Trybunalskim, koordynatorem konkursu w naszej szkole był Pan aspirant Michał Urbański.

            Na  uroczystość przybyli dostojni goście: Pan Dionizy Głowacki wójt Gminy Aleksandrów, Pan Radosław Błażejewski komendant Komisariatu Policji w Sulejowie, Pan Paweł Mamrot sekretarz  gminy Aleksandrów, Pana Jerzego Pietruszka kierownik GZO w Aleksandrowie, Pan Michał Urbańskiego  dzielnicowy Komisariatu Policji w Sulejowie, nauczyciele oraz dzieci z naszej szkoły.

            Konkurs został zakończony 20 października.

            25 października komisja na swoim posiedzeniu wybrała zwycięzców, czyli 1,2 i 3 miejsce.

            Wyróżniono jeszcze trzy prace.  Przy ocenie brano pod uwagę technikę wykonania, pomysł oraz samodzielność wykonania. Wszystkie prace komisji bardzo się podobały,  dlatego każdy z uczestników otrzymał nagrodę pocieszenia.

            Laureatami konkursu zostali: I miejsce Oliwia Komor kl. III, II miejsce Mateusz Zawadzki kl. III, III miejsce Stanisław Wroniszewski kl. IV.

            Komisja wyróżniła prace trzech uczniów:  Martynę Wroniszewską kl. I, Szymona Pabijanka i Zofia Szałankiewicz kl. IV